• 04134487599
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی و اندازه گیری

امروزه در اکثر مراکز آزمايشگاهی بزرگ کشور که با داشتن حجم عظیمی از تجهيزات آزمايشگاهی در سازمان خود مواجه هستند، توجه و گرایش ویژه به سیستم های مدیریت نگهداری و تعمیرات به عنوان یک راه حل مبتنی بر فناوری شده است. در شرکت سنجش دقیق پاسارگاد با در نظر گرفتن موضوع فوق و استراتژی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه بر اساس سیستم نگهداری و تعمیرات در صنایع مختلف به طراحی الگویی از یک سیستم نگهداری و تعمیرات با استفاده از روشهای عالی می پردازیم . ما در شرکت سنجش دقیق پاسارگاد ابتدا برای شناخت کامل از سیستم و روشهای کاری شما جهت نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، نمودار های گردش کار تهیه و مدل نمودار جریان داده و مدل ارتباط نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، را برای شما طراحی می کنيم . البته اساساً نگهداری و تعمیرات ، تنها حوزه نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه را شامل نمی‌شود، اگر چه این مورد ( نگهداری و تعميرات پیشگیرانه ) یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های نگهداری و تعمیرات بشمار می رود اما بايد دقت کرد و دانست که نگهداری و تعمیرات تنها روغنکاری نیست، اگرچه روغنکاری یکی از فعالیت‌ها و اقدامات مقدماتی در حوزه نگهداری و تعمیرات می باشد. در شرکت سنجش دقیق پاسارگاد  اقدامات تعمیرات در کوتاهترین زمان ممکن و کیفیتی با برای سازمان ها . صنايع انجام می گيرد . و از آنجایی که تعمیرات درست برای دستگاههای آزمايشگاهی با تکنولوژی بالا یک هنر است؛ سعی بر اين داريم تا بهترین امکانات را در اختيار شما قرار دهيم .

 اگر چه خرید کالای با کیفیت شعار اصلی ما می ‌باشد، ولی مرغوبیت کالای با کیفیت، زمانی به اثبات می ‌رسد که پشتوانه خدماتی آن در اسرع وقت فراهم گردد و این امر به سرمنزل نهایی نمی ‌رسد جز با تمرکز و جذب کارشناسان، اساتید مجرب و دست اندرکاران در رشته ‌های مختلف؛ بر این  اساس سیاست ‌گذاری شرکت سلیمان‌ تجهیز نیز شناسایی متخصصان و دعوت از آنها برای انجام این ‌گونه خدمات بوده است و این امر میسر گردیده تا این شرکت یکی از بزرگترین مراکز سرویس ‌دهی و خدماتی کلیه دستگاه‌ های تخصصی و فوق تخصصی در رشته ‌های مختلف آزمایشگاهی تبدیل شود.

اندازه گیریهای دقیق پایه و اساس بسیاری از آزمایش‌های علمی است، بنابراین ناتوان نگه داشتن تجهیزات خود می‌تواند تمام مطالعه را از بین ببرد. آلودگی همچنین می‌تواند نتایج آزمایشگاههای شما را کاملا از بین ببرد، بنابراین مراقبت کامل به همان اندازه بخش‌های پر زرق و برق کار در آزمایشگاه مهم است.

آزمایشگاه‌ها بر توانایی ارائه نتایج دقیق در زمان حداقل زمان تحویل تکیه می‌کنند و تجهیزات کارآمد برای اطمینان از این که اهداف می‌تواند برآورده شود ضروری است. علاوه بر این، تجهیزات اغلب یکی از مهمترین هزینه‌ها در آزمایشگاهها هستند، که در آن هزینه‌های محدود اغلب به این معنی است که هزینه‌ها باید با دقت کنترل شوند. از کمک به تحقیقات برای حفظ هزینه‌های آزمایشگاهی خود در بودجه، دلیل زیادی برای تعمیر و نگهداری تجهیزات برای آزمایشگاه شما وجود دارد. به همین دلیل ما یک راهنمای جامع در مورد تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی برای شما ارئه می‌دهیم.

تمیز کردن
یکی از ساده ترین راههای حفظ تجهیزات آزمایشگاهی شما این است که آن را تمیز کنید، اما شگفت آور این چیزی است که بسیاری از آزمایشگاه‌ها اغلب نادیده گرفته می‌شوند. تمام عناصر موجود در تجهیزات خود را هر روز تمیز کنید.

برخی از تجهیزات آزمایشگاهی باید با استفاده از یک فرایند مشخص تمیز شوند، بنابراین مطمئن شوید که با راهنما یا مدیر آزمایشگاه خود مشورت کنید، اگر مطمئن نیستید که چطور انجام دهید. برای مثال، مواردی مانند میکروسکوپها باید با مخلوط اتر و الکل ۷۰:۳۰ مخلوط شوند تا اطمینان حاصل شود که آنها به اندازه کافی تمیز هستند تا دقیق باشند. اگر یک قطعه تجهیزات نیاز به تمیز کردن کامل داشته باشد، اغلب باید توسط یک حرفه‌ای واجد شرایط انجام شود.

کالیبراسیون
مهم است که تجهیزات آزمایشگاهی خود را به طور منظم کالیبراسیون کنید. اگر نتوانستید این کار را به اندازه کافی انجام دهید، ممکن است به دلیل عدم صحت اطلاعات، تجهیزات شما خراب شود. بسته به نوع تعمیر و نگهداری تجهیزات مورد نیاز برای اطمینان از صحت آن، خدمات مختلفی برای کالیبراسیون وجود دارد. این می‌تواند از یک نگهداری پیشگیرانه اساسی تا یک بررسی دقیق دقت بالا باشد. اگر شما به طور مرتب کالیبراسیون تجهیزات خود را نگه دارید، نیازی به چیزی بیشتر از نگهداری پیشگیرانه سریع نیست. شرکت سنجش دقیق پاسارگاد با دارا بودن گواهینامه تایید صلاحیت 17025  از مرکز تایید صلاحیت ملی ایران تجهیزات آزمایشگاهی را مطابق با استاندارد بین المللی انجام داده و تجهیزات را به همراه گواهینامه استاندارد کالیبراسیون تحویل مشتری می دهد 

تعمیرات
برای تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی گاهی اوقات لازم است که تجهیزاتی را که معیوب بوده یا کار را متوقف کرده‌اند جایگزین کنید، نباید هر بار که چیزی خراب می‌شود، به این نتیجه برسید. بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی را می‌توان به سادگی جایگزین قطعات و انجام سایر کارهای تعمیراتی کرد. این می‌تواند یک روش واقعا موثر برای افزایش عمر مفید ماشین آلات در آزمایشگاه شما باشد.

بعضی از قطعات سریعتر از بقیه تعمیر می‌شوند و اگر به طور صحیح مدیریت شوند، می‌توان آنها را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه جایگزین کرد، قبل از اینکه مشکلی ایجاد شود که در آزمایشگاه شما متوقف شود. برای مثال سانتریفیوژها نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر دارند و آنها را در شرایط کار ایمن نگه دارید.

بازسازی
بازسازی یک گزینه عالی برای تجهیزاتی است که یک بار انجام می‌شود. این شامل جدا کردن تمام قطعات تجهیزات و تمیز کردن هر جزء می‌شود. سپس تمام قطعات تجهیزات جلا داده می‌شود و هر قسمت متحرک دوباره روان می‌شود. قطعاتی که معیوب هستند یا نشانه‌هایی از سایش دارند نیز می‌توانند در طول این فرایند شناسایی و جایگزین شوند. پس از تکمیل این تجهیزات، با هم کنار می‌آیند و اغلب کار می‌کنند.

جایگزینی کیفیت
گاهی اوقات، به رغم تعمیر و نگهداری مناسب، تجهیزات به پایان عمر مفید خود برسد و نیاز به جایگزینی دارد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، با انتخاب یک مدل ارزان‌تر، برای صرفه جویی در تجهیزات می‌تواند وسوسه کننده باشد. با این حال، ممکن است متوجه شوید که این یک اقتصاد نادرست است، به خصوص اگر بخش مهمی از آزمایشگاه شما است که به طور مرتب استفاده می‌شود. انتخاب تجهیزات با کیفیت بالا تضمین می‌کند که دارای دوام است تا به استفاده منظم در آزمایشگاه بپردازد.

اغلب، پیدا کردن تجهیزات با کیفیت بالاتر نیز آسانتر از پیدا کردن قطعات هستند و می‌توانند به راحتی تمیز و مرمت شوند. اگر فقط برای مدت کوتاهی از تجهیزات استفاده می‌کنید یا بودجه شما بسیار کم است، ممکن است به دنبال تجهیزات با کیفیت با ارزش باشید تا هزینه کل یک مورد جدید را پوشش ندهید.

شرکت سنجش دقیق پاسارگاد با سابقه طولانی مدت در زمینه خدمات آزمایشگاهی و مجهز بودن به تجهیزات متنوع و کارآمد و با توجه به نیاز روز آزمایشگاه ها در زمینه تعمیرات ، سرویس و تامین قطعات تجهیزات آزمایشگاهی با استفاده از پرسنل متخصص خود و تجربیات چندین ساله اقدام به ایجاد بخشی تحت عنوان تجهیزات آزمایشگاهی نموده که شامل تعمیرات ، سرویس ،تامین قطعات ،مشاوره و آموزش می باشد و آمادگی خود را جهت همکاری از طریق اعزام کارشناس جهت تعمیر وسرویس تجهیزات آزمایشگاهی یا تامین قطعات مصرفی و تعویض قطعات کلیه تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین مشاوره و آموزش در زمینه های نرم افزاری و سخت افزاری آزمایشگاهی با هزینه ای بسیار پایین اعلام می دارد.

همچنین از شما تقاضا داریم اجازه ندهید دستگاه ها و ابزارآلات معیوب شما در انبارها انباشته شوند. احتمالا پاره ای از آنها مشکلی بسیار جزئی دارند. با سپردن آنها به دست تعمیرکاران کارآزموده، در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.


درباره ما

رویکرد ارائه مطلوب خدمات کالیبراسیون و تامین قطعات ابزار دقیق و همچنین مشاوره های فنی در سراسر ایران وظیفه شرکت می باشد که این کار را به خوبی برای شما انجام می دهد.

آزمایشگاه کالیبراسیون سنجش دقیق پاسارگاد

تماس با ما

آدرس : تبریز /دیزل آباد/ بلوار صنعت /شهرک فناوری خودرو /ساختمان مرکزی / واحد 106
دفتر مرکزی : 04134487599
فکس : 04134487704
ایمیل: info@iran-ppm.com
شنبه تا پنجشنبه 
09:00 - 17:00

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

© تمام حقوق برای آزمایشگاه کالیبراسیون سنجش دقیق پاسارگاد محفوظ است