• 04134487599
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آغاز ارزیابی شرایط محیطی و تایید صلاحیت آزمایشگاه کالیبرسیون

 
آغاز بررسی و ارزیابی شرایط محیطی و تایید صلاحیت آزمایشگاه کالیبراسیون 17025 سنجش دقیق پاسارگاد توسط ارزیابان مرکز ملی تایید صلاحیت  ایران در 30 خرداد 1398 
 
امروزه استانداردسازی مهم‌ترين مقوله در زمينه ايجاد، نگهداری و ارتقاء كيفيت سيستم‌ها، در سطح قابل قبول جهانی می‌باشد. بنابراين سازمان‌ها و مراكز تحقيقاتی نيز همچون ساير سازمان‌ها دستيابی به استاندارد را از محورهای اساسی فعاليت‌های خود، جهت نيل به خودكفائی و همچنين حضور موثر و درازمدت در عرصه بازار جهانی كسب و كار و دانش قرارداده‌اند. در سازمان‌ها و مراكز تحقيقاتی، آزمايشگاه‌ها بخشی مهم و بزرگی از فعاليت‌‌ها را در برمی‌گيرند. از آنجايی كه محصول نهايی آن‌ها اهميت ويژه‌ای در دستاوردهای تحقيقاتی دارد، از ديرباز نقش مديريت و ايجادساز و كارهايی برای كنترل فرآيندها، شناسايی نقاط كنترل كيفی و اطمينان از صحت و دقت نتايج آزمون‌ها، مورد‌ توجه مديران مراكز تحقيقاتی بوده‌‌‌است. درحال‌حاضر استاندارد بين‌المللی ISO/IEC 17025 كه در نتيجه تجربيات وسيع حاصل از اجرای ISO/IEC Guide 25 و استاندارد اروپايی EN45001 تهيه شده‌است، جايگزين هر دوی آن‌ها شده‌است. اين استاندارد شامل كليه الزاماتی است كه آزمايشگاه‌های آزمون و كالـيبراسيون بايد برآورده‌سازند تا بتوانند اثبات كنند كه يك سيـستم كيـفيت را به‌كارگرفته و از نظر فنی صلاحـيت داشته و قادر به فراهم‌آوردن نتايج معتبر ‌می‌باشند. مراجع تأييد صلاحيت كه صلاحيت آزمايشگاه‌های آزمون و كاليبراسيون را به رسميت می‌شناسد، بايد اين استاندارد را به‌عنوان مبنای تأييد صلاحیت خود قراردهند. در صورتی که آزمايشگاه‌ها الزامات استاندارد 17025 ISO را برآورده نمايند و توسط مراجعی که دارای موافقت‌نامه شناسايی متقابل با مراجع هم‌تراز خود در ساير کشورهای استفاده‌کننده از اين استاندارد هستند، تأييد صلاحيت شوند، پذيرش نتايج آزمون و کاليبراسيون کشورها آسان خواهد‌شد. به کارگيری اين استاندارد، همکاری بين آزمايشگاه‌ها و ساير سازمان‌ها را تسهيل و به تبادل اطلاعات، تجارب و نيز هماهنگ‌کردن استانداردها و روش‌های اجرايی کمک می‌کند.
 به دلیل ضرورت تعاملات بين‌المللی و حفظ منافع جمهوری‌ اسلامی‌ ايران در عرصه‌ی رقابت‌های تجاری و بازرگانی در سطح ملی و بين‌المللی، دولت جمهوری‌ اسلامی‌ ايران به موجب مصوبات جلسات شورای عالی استاندارد در سال‌های 1374 و 1375 مسئوليت ارزيابی و تأیید صلاحيت نهادهای ارزيابی انطباق را به موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ايران واگذار نمود که متعاقب آن با تشخيص نياز به ايجاد يک نظام مستقل و بی‌طرف برای ارائه خدمات تأیید صلاحيت، نظام تأیید صلاحيت ايران در سال 1375 تاسيس گرديد.
نظام تأیید صلاحيت ايران در هفدهمين اجلاس مشترک IAF و ILAC در سال 1382 برابر با سپتامبر 2003 (در براتيسلاوا اسلواکی)، يادداشت تفاهمی را با مجمع بين‌المللی نهادهای تأیيد صلاحيت امضا کرد و به عضويت اين مجمع درآمد. همچنين در سال 1384 نظام تأیید صلاحيت ايران به عضويت مجامع بين‌المللی PAC و ILAC درآمد.
ساختار نظام تأیید صلاحيت ايران پيرو کميسيون امور زيربنائی دولت در سال 1388 با توجه به استانداردها و ضوابط بين‌المللی بازنگری و اصلاح گرديد و در سال1389 به مرکز ملی تأیید صلاحيت ايران National Accreditation Center of Iran - NACI تغيير نام يافت. در همين راستا در سال 1391 اين مرکز در چارت سازمانی سازمان ملی استاندارد ايران به عنوان مرکزی مستقل و زير نظر مستقيم رئيس سازمان قرار‌گرفت.

برخی از الزامات  استاندارد ISIRI-ISO/IEC 17025

 • ایجاد مزیت رقابتی تبلیغاتی نسبت به آزمایشگاه‌های عادی
 •  بالابردن اطمینان مشتریان ازنتایج صادره
 •  اعتبار بین‌المللی نتایج صادره
 •  امکان همکاری با سازمان‌های بازرسی و مؤسسات کنترل کیفیت ملی و بین‌المللی
 •  ایجاد نظم عمومی در فعالیت‌های روزانه آزمایشگاه
 •  کنترل دوره‌ای صحت عملکرد تجهیزات براساس یک برنامه زمان‌بندی متناسب
 •  اجرای فرآیندهای بهبود و اصلاح به‌طور سیستمی
 •  ایجاد یک روند معین جهت دریافت بازخورد مشتریان و لحاظ کردن آن‌ها در فعالیت‌های آتی آزمایشگاه
 •  هدایت اصولی کلیه فرآیندهای جاری در جهت هدف و خطمشی تعیین‌شده
 •  آموزش برنامه‌ریزی شده و متناسب با نیازهای فعلی با نگاه به توسعه‌های آتی
 •  ایجاد روند معین و ساده جهت بازیابی و کنترل مجدد نتایج خام آزمون‌ها
 •  یکنواخت‌سازی نحوه گزارش نتایج نهایی
 •  ایجاد یک روند متمرکز جهت سامان‌دهی و شناسایی اقلام آزمون جهت تکرار احتمالی آزمون‌ها
 •  ایجاد رویه‌های مناسب جهت ثبت و بایگانی اسناد، سوابق و مدارک درون‌سازمانی و برون‌سازمانی

درباره ما

رویکرد ارائه مطلوب خدمات کالیبراسیون و تامین قطعات ابزار دقیق و همچنین مشاوره های فنی در سراسر ایران وظیفه شرکت می باشد که این کار را به خوبی برای شما انجام می دهد.

آزمایشگاه کالیبراسیون سنجش دقیق پاسارگاد

تماس با ما

آدرس : تبریز /دیزل آباد/ بلوار صنعت /شهرک فناوری خودرو /ساختمان مرکزی / واحد 106
دفتر مرکزی : 04134487599
فکس : 04134487704
ایمیل: info@iran-ppm.com
شنبه تا پنجشنبه 
09:00 - 17:00

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

© تمام حقوق برای آزمایشگاه کالیبراسیون سنجش دقیق پاسارگاد محفوظ است